bilgisayar kursu2 150x150 Bilgisayar Kursu Ders Notları   Üst Karakter Tuşu bilgisayar kursu ders notları bilgisayar kursu bilgisayar kursları bilgisayar işletmenliği ders notları bilgisayar ders notları Bilgisayar kursu eğitimleri dahilinde öğrenebileceğiniz konulardan bir diğeridir üst karakter tuşu konusu. Bilgisayar kursu eğitimleri dahilindeki bu konuya ilişkin ana bilgi aşağıdaki gibidir. Daha çoğuna ulaşabilmek adına bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırınız.

Üst karakter tuşu yalnız kullanıldığı zaman işlevi olmayan bir tuştur. Üst karakter tuşu tuş kombinasyonları için kullanılır. Üst karakter tuşunun iki görevi vardır. İlk işlevi, “Caps Lock” ışığı yanmıyorken, bu tuş ile beraber bir harfe basılınca yalnızca basılan bu harf büyük harfle yazılır. “Shift” bırakılıp bir daha harf yazıldığında küçük harf ile yazılacaktır. “Caps lock” ışığı yanık ise, “Shift” ile birlikte basılan tuş küçük harf ile yazılır.

Bilgisayar kursuna kayıt olmak isteyenler sitemizde yer alan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurarak bilgisayar kursu için başvuruda bulunabilirler.

Yorum Yap

yorum yapıldı..