bilgisayar kursu ders notlari sabit disk 150x150 Bilgisayar Kursu Ders Notları   Bilgisayarın Temel Yapı Taşları bilgisayar kursu ders notları bilgisayar kursu bilgisayar kursları bilgisayar işletmenliği ders notları bilgisayar ders notları Bilgisayar kursu eğitimlerine katılan bireyler bilgisayar kursu eğitim programı dahilindeki bilgisayarın temel yapı taşları konusu ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabileceklerdir. Bu konuya ilişkin genel bilgi aşağıda verilmiştir. Daha fazlasına ulaşabilmek için bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırınız.

Bilgisayarın Temel Yapı Taşları

Bilgisayarlar, donanım ve yazılım isimli  iki ana yapıdan oluşurlar. Bilgisayarı oluşturan tüm bileşenlere donanım ismi verilir. Donanımlar, girdi aygıtları,  işlemciler, depolama aygıtları,  çıktı aygıtları olmak üzere dört gruba ayrılırlar. Bilgisayarları kullanabilmek için yalnızca donanımların bulunması yeterli değildir. Bilgisayara istediğimiz bir görevi yaptırabilmek için, ona “onun anlayabileceği dilde” derdimizi anlatmak gerekir. Bu işlem komutlar vererek gerçekleştirilir ve bilgisayarın yazılım adı verilen bileşeni bu görevi yerine getirir. Yazılımları sistem yazılımları ve uygulama yazılımları olarak iki kısma ayırabiliriz. Sistem yazılımları bilgisayarı bir araya getiren parçalar arasındaki iletişimleri sağlar. Sistem yazılımlarının en önemlisi işletim sistemleridir. İşletim sistemi, yapılan işlemlerin yerine getirilmesini, programların birbiri ile uyumlu ve sorunsuz çalışabilmelerini, kullanacakları disk alanını ve donanımların paylaşımını düzenleyen,  özet olarak bilgisayarın ana  işlevlerini yerine getirmesine olanak tanıyan yazılımlardır.

Bilgisayar kursu eğitimlerine katılan bireyler bu konuya ilişkin daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler. Bilgisayar kursuna kayıt olabilmek içinse site üzerinde bulunan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın kendilerini bilgisayar kursu eğitimleri ile ilgili bilgilendirmelerini sağlayabilirler.

Yorum Yap

yorum yapıldı..